Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Deli Kasap Opeth Söyleşisi

3 posters
YazarMesaj
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

Deli Kasap Opeth Söyleşisi Empty
MesajKonu: Deli Kasap Opeth Söyleşisi   Deli Kasap Opeth Söyleşisi I_icon_minitimePerş. Nis. 15, 2010 12:04 pm

Deli Kasap Opeth Söyleşisi Resizer.php?i=%2Fdosya%2Ficerikresimleri%2Fopethderya_03

Bugün kendini nasıl hissediyorsun?

İyi iyi, oldukça iyi:)

Hatırladığım kadarıyla Türkiye'ye ilk olarak gelişiniz RTN festivali için olmuştu, ilk izlenimleriniz nasıldı?

Buraya turist olarak gelmeyi zaten uzun zamandan beri düşünüyordum. Dürüst olmak gerekirse ilk defa çalacağımız bir ülke olduğu için çok da büyük beklentilerimiz yoktu çünkü buradaki seyirciyi tanımıyorduk, bize nasıl tepki vereceklerini, bizden hoşlanıp hoşlanmayacaklarını bilmiyorduk, ayrıca festival biraz "kaotik"ti ve organizasyon pek iyi değildi.

Konser esnasında bazı valizlerin havaalanında kaybolduğunu söylediğinizi hatırlıyorum.

Evet, bagajlar kayboldu, ortalık karıştı ama konser iyiydi.

Peki bugünkü konser nasıldı? Seyircinin tepkisini nasıl buldunuz?

Çok iyiydi. Sanırım iyi çaldık, ve seyirci - çoktu! - mutlu oldu sanırım:) Çok fazla gülen yüz vardı etrafta:)

Peki son albümünüz "Ghost Reveries"e gelecek olursak, tepkiler nasıl?

Hmm, iyi. Genellikle, "iyi olmuş bu albüm, başarılı" gibi tipik şeylerle karşılaşıyorduk ama bu sefer gerçekten bizi şaşırtan olumlu tepkiler aldık.

Genelde sanatçılar son albümlerinin o ana kadar yaptıkları en iyi albüm olduğunu söylerler, siz de böyle mi düşünüyorsunuz, son albümünüz en iyi albümünüz mü?

Evet evet, tabii ki, yoksa nasıl devam ederdik ki? Şarkı yazarken kendinle konuşursun, genelin nasıl algıladığını pek umursamıyorum açıkcası. İnsanlar şöyle diyebilirler, "hey yeni şarkı harika, en iyisi" ama benim için önemli olan daha önce yapmadığım bir şey yapmış olmam ve bu da zaman alan bir şey. Bilmiyorum belki de bundan on yıl sonra bu yaptığım en iyi kayıt olmayacak.Yani albümleri şöyle sıralayamam, ilk albüm iyiydi, ikincisi ondan daha iyi, üçüncüsü ondan da iyi, bence hepsi yapıldığı zamana göre en iyisi.

Peki bu aralar hangi grupları dinliyorsun?

Hmm, genelde albüm biriktirtiğim için bir sürü grup dinliyorum, özellikle 60lar ve 70lerin "psychodelic" ve progresif şarkıları.

Bir grup örnek vermen gerekse?

Hmm,çok var... King Crimson'dan her şey desem?Smile

Hiç "Still Life" gibi konsept bir albüm yapma fikri var mı kafanızda?

"Still Life" gibi değil:) Konsept album yapma fikrini seviyorum ama. Şarkı sözlerini yazmak daha kolay oluyor:) Ama buna değecek bir konu bulmak zor, sanatsal gözüküp de boş olsun istemem, iyi olsun isterim o yüzden gerçekten iyi bir hikaye bulmamız gerek.

Şu ana kadar karşılaştığın en ilginç soru neydi?

Hmm (Mikael düşünceli bir şekilde yere bakar..)

Yoksa bu soru mu?Smile)

Haha, evet bu soruyla ilk defa karşılaştım,ilginç evet:) Hmm, şu an hatırlayamıyorum, ama şöyle şeylerle karşılaştım; "Son albümünüz iyi değildi, konuşun!"Smile)

Evet, bu gerçekten iyiydi. Peki Opeth olarak 10 yıl sonra kendinizi nerede görmek istersiniz? Birkaç yaşlı adam olmayacaksınız herhalde?Smile

Haha, evet yaşlı ama o kadar da yaşlı değil:) Şu andan daha başarılı olmak isterim tabi. Gerçi son bir kaç yıldır çok fazla çalıştık, turneler, albüm yapma vs. oldukça yorucuydu, bu tam anlamıyla bizim işimiz oldu, bunlar iyi şeyler tabi. Ama bazen keşke normal düzenli bir işim olsaydı diye düşünüyorum, bilirsin sabah 9 akşam 5 türünden. Ama biz turnede geziyoruz, soundcheck'le uğraşıyor, ekipmanla ilgileniyoruz ama seviyorum bunu, böyle devam etsin her şey:)

Bu keyifli röportaj için teşekkürler Mikail, dediğim gibi sadece 5 dakika sürdüSmile

Aaa öyle mi, daha sigaram bile bitmedi doğru, fantastic!Smile

Deli Kasap Opeth Söyleşisi Resizer.php?i=%2Fdosya%2Ficerikresimleri%2Fopethderya_01
Opethian
Admin
Admin
Opethian

MesajKonu: Geri: Deli Kasap Opeth Söyleşisi   Deli Kasap Opeth Söyleşisi I_icon_minitimeCuma Nis. 16, 2010 6:02 am

kaç dakkada içiyo bu sigarayı Very Happy:D yaşlı oldukları zaman nasıl olcaklarını çok merak ediyorumm:D
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Deli Kasap Opeth Söyleşisi   Deli Kasap Opeth Söyleşisi I_icon_minitimeCuma Nis. 16, 2010 12:20 pm

Smile eh be ne sigaraymış,ama güzel röpörtaj olmuş
mikael_retikulum
Hızlı Üye
Hızlı Üye
mikael_retikulum

MesajKonu: Geri: Deli Kasap Opeth Söyleşisi   Deli Kasap Opeth Söyleşisi I_icon_minitimePaz Mayıs 02, 2010 3:38 am

Haha^^

Deli Kasap Opeth Söyleşisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Opeth – Opeth In Live Concert At The Royal Albert Hall MP3 olarak yayında !!!
» Opeth :) . . .
» Opeth'ten değişim
» OPETH'ten Açıklamalar
» Opeth Biyografi