Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş

4 posters
YazarMesaj
Opethian
Admin
Admin
Opethian

Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş Empty
MesajKonu: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 4:06 pm

Üç boyut mucizesi "Avatar" filminde yer alan ütopik dünyanın güzelliği özellikle gençleri depresyona sokuyor. İzlediklerini gerçek hayatlarına tercih eden gençlerden, intiharı bile düşünenler var.

Filmin hayranları tarafından açılan site ve forumlar yaşadıkları depresyonla baş etmeye çalışanlar için konu başlıkları açtı. Bu forumlardan biri olan “Avatar Forums”un bu konuda açtığı başlığa bugüne kadar binden fazla mesaj geldi.

Forumdaki mesajlar, hasılat rekorları kıran filmin özellikle 20 yaş altı gençlerde üstesinden gelinmesi çok zor hisler yarattığını ortaya koydu.

FİLMDEKİ DÜNYADA YAŞAMAK İSTİYORLAR

Elequin adındaki bir kullanıcı mesajında şunları söylüyor: “Elimden geldiğince internette Avatar hakkında daha fazla şey bulmaya çalışıyorum. İzlediğimin sadece bir film olduğunu ve Na’vi ırkının yaşadığı gibi bir dünyada yaşayamayacak olmayı kabullenemiyorum.”

Mike adlı bir başka kullanıcı ise “Naviblue” adlı siteye yazdığı mesajda, filmi izledikten sonra intihar düşüncesinden sıyrılamadığını belirtiyor. “Avatar’ı izlediğimden beri depresyondayım. Na’vi ırkını ve yaşadıkları harika dünyayı gördükten sonra onlardan biri olmak istiyorum. Filmde izlediklerimi ne zaman hatırlasam tüylerim diken diken oluyor ve gözyaşlarımı engelleyemiyorum. Eğer Avatar gibi bir dünyada doğacağımı bilseydim intihar ederdim.”

James Cameron’un gişelerde milyarlarca dolar hasılat yapan Avatar filmi, "Pandora" gezegeninde bulunan çok değerli bir minerali elde etmek isteyen insanların, gezegende yaşayan barışçıl "Na’vi" ırkı ile olan savaşını konu alıyor.

Forumlara mesaj yazan birçok izleyici, insan ırkına olan nefretlerini belirtirken, "Na’vi" ırkına ve yaşadıkları dünyaya olan hayranlığı vurguluyor.

İsveç’te yaşayan 17 yaşındaki Ivar Hill adlı bir gencin Avatar forumuna attığı mesaj, filmin yarattığı hisleri çok güzel özetliyor: “Avatar’ı izlediğimin ertesi sabahı, dünya bana çok renksiz geldi. Gri bir dünyaya uyandım. Tüm hayatım, yaptığım ve uğruna çaba harcadığım her şey benim için değerini yitirdi. Her şey çok anlamsız geliyor. Artık en ufak bir şey yapmak için bile sebep görmüyorum. Ölen bir dünyada yaşıyorum."

HERKESTE AYNI ETKİYİ YARATMIYOR

New York’taki Louis Armstrong Müzik ve Tıp Merkezi psikiyatrisi Dr. Stephen Quentzel, “Görsel hayat gerçek hayat değildir. Ama Avatar görsel anlamda yapılabilecek bir filmin zirve noktasını oluşturuyor” dedi ve filmin kalitesiyle ön plana çıktığını ifade etti.

"Avatar Forums"un idarecisi Philippe Baghdassarian ise filmden dolayı depresyona girmediğini ancak tam aksine mutluluk duyduğunu belirtti ve şunları söyledi: “İnsanların depresyona girmesi dünyada olmayan güzellikleri görmelerinden kaynaklanıyor olabilir. Birçok kişi sahip olduğumuzdan çok daha farklı bir gezegende yaşayabileceğimizi düşünmüş olmalı” dedi.

kaynak: e-kolay.net
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 8:41 am

heh spider man ve selena vakalarından sonra bir de bu çıktı
mat_rock
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
mat_rock

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 10:35 am

james cameron'un filmleri böyle yan etki yapıyo demekki.titanic'ten sonra bende böyle istemiştim xD
ama şimdi gerçekle hayal arasındaki farka iyi varmak lazım.bazı şeyler abartlınca böyle olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyo malesef :\
Mara.
Hızlı Üye
Hızlı Üye
Mara.

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePtsi Şub. 22, 2010 1:29 pm

Son yarım saat uyumuştum ve hala yaşıyorum Very Happy ayrıca bi kuyruğum olmasınıda istemem iyiyim ben böyle Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 11:43 am

hadi titanic neyse,o gerçek bir olaydan alıntı ama bu filmi nasıl ciddiye alırlar bilmem
mat_rock
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
mat_rock

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 12:03 pm

yha ordaki dünyada yaşamayıda istemezdim.heryer böcek..onlar gibide olmak istemezdim..en başta adamlar mavi ve kuyrukları var yha xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 12:10 pm

e yani...ama bunu ciddiye alanlara harbiden inanamıyorum Smile
unheiligen
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
unheiligen

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimeC.tesi Mart 13, 2010 8:12 am

genel izleyici 18 üstü izleyici gibi bide "kişiliği oturmuş izleyici kitlesi" uyarısına ihtiyacımız var demekki. pokemondan sonrada çıkmıştı intihar haberleri. pikaçu beni yakalaaaaaaaa Razz Razz hey Allah'ım ne günlere kaldık Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş   Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş I_icon_minitimeÇarş. Mart 17, 2010 7:54 am

ooo sadece pokemon mu Very Happy izlemeden önce millete kısa bi eğitim videosu yada filmin altına Evde Denemeyiniz diye uyarı koymak lazım Very Happy

Avatar Filmi İntihara Sürüklüyormuş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En Psikopat Korku Filmi Karakteri :P
» Esaretin Bedeli(Shawshank Redemption)IMDB'de Dünyanın En İyi Filmi