Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Mikael Åkerfeldt Röportajı

2 posters
YazarMesaj
Opethian
Admin
Admin
Opethian

Mikael Åkerfeldt  Röportajı Empty
MesajKonu: Mikael Åkerfeldt Röportajı   Mikael Åkerfeldt  Röportajı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 9:23 am

OPETH frontman Mikael Åkerfeldt has commented on the negative reaction to the remarks he made to Australia's Time Off magazine about the state of today's metal scene.

In an interview posted at TimeOff.com.au, Åkerfeldt is quoted as saying, "Most of the bands today, I don't really like them. When I grew up it was like heresy to compare KILLSWITCH ENGAGE and whatever you got going with MAIDEN and PRIEST. Especially in America, it seems to be a little trend goin'... it's corporate business. The bands feel manufactured, almost like boy bands with guitars. I don't want my bands to be fucking pretty."

Writing to OPETH's official forum, Åkerfeldt defended his comments, stating, "The quote [published by Time Off magazine] is a bit misleading. I don't particulary like KILLSWITCH but have nothing against them really. All I was saying that I don't see the same quality in them as I do in PRIEST or MAIDEN. Partly because they were innovators and [KILLSWITCH ENGAGE] to me sounds like a rehashed version of what's been going on in Sweden for 16 years or more. Had you lived in Sweden, you'd share my opinion on that I'm pretty sure.

"Then the thing with the boy-band comment...was not addressed to [KILLSWITCH ENGAGE] but an observation of the overall 'nu' or whatever metalcore scene in the U.S. And here I stick to my guns... I will not deny anyone liking these bands and what the fuck would they care what I think is good or bad anyways."

An hour later, Åkerfeldt — who is currently on tour in Australia — returned to the official OPETH forum to address the comments from BLABBERMOUTH.NET visitors regarding the above topic. He wrote, "Wow, just saw the Blabbermouth thing and it really escalated out of control there. All I can say is that the interview has mistakes. For one, I didn't compare [KILLSWITCH ENGAGE] to PRIEST when I was growing up as...well, they weren't around then. Blabber is also out for drama taking that line as the headlining quote.

"I hope people are smart enough to understand that there are U.S. bands that I completely adore...like NEVERMORE and TOOL. I was only talking about the so-called metalcore or nu metal scene and it looks as if I was bashing the whole of the U.S. metal scene.

"We're jealous? OK, whatever...

"Seems a lot of people won't allow me to have or express my taste in music anymore, so I guess I'll have to become a fan of whatever's selling to prove I'm not jealous.

"And I've met the guys in [KILLSWITCH ENGAGE] once and they seemed like nice dudes (not that pretty either), I'd never publicly bash a band that didn't deserve it. And is it an attack . . .by saying PRIEST and MAIDEN mean more to me than [KILLSWITCH ENGAGE]?

"All of you gotta understand that out of the zillion interviews I do, some will take the so called 'good stuff' and put it forward and make me seem like a prick."

Opeth'in öncüsü Mikael Akerfeldt avustralyanın time off dergisine bugünün metal manzarasıyla ilgili yaptığı açıklamada negatif yönde yorum yaptı.
Timeoff.com.au da yayınlanan bir röportajda,söylerken Akerfeldt'den alıntı yapıldı,''Günümüzdeki çoğu grup,onlardan pek hoşlanmıyorum.Büyüdüğümde Killswitch Engage ve dinlediğin herneyse onları Maiden ve Priest ile karşılaştırmak sapkınlık gibiydi.Özellikle Amerika'da,biraz moda gibi görünüyor...şirket işi.Gruplar üretilmiş gibi hissettiriyor,gitarlı boy-bandler gibi.Gruplarımın böyle şirin olmasını istemem.''
Opeth'in resmi forumuna yazarken Akerfeldt şunu belirterek yorumlarını savundu;''Time off dergisinde yayınlanan alıntı biraz yanıltıcı.Şahsen Killswitch Engage'i sevmem ama gerçekten onlara karşı çıktığım hiçbir şey yok.Söylemek istediğim tek şey Priest ya da Maiden'daki aynı kaliteyi onlarda görmediğimdi.Kısmen neden onlar yenilikçi ve isveç'te 16 yıldır ya da daha fazla olan şeyin tekrarlanmış versiyonu gibi geliyor kulağıma(killswitch engage).Eğer isveçte yaşasaydın,bu konuda benimle aynı fikirde olacağından çok eminim.
''Sonra şu erkek-grubu ile ilgili şey...killswitch engage'e hitaben değildi ama tüm 'nu' ya da amerika daki metalcore manzarası herneyse onunla ilgili bir gözlemdi ve burada dediklerimin arkasında duruyorum...Bu grupları sevenlere birşey demiyorum ama ne diye düşündüklerimin iyi ya da kötü olduğunu umursarlar ki,neyse.
Bir saat sonra,son zamanlarda avustralya turunda olan Akerfeldt resmi opeth forumuna BLABBERMOUTH.NET'in üstteki konuyla ilgili ziyaretçilerinden gelen yorumları cevaplamak için geri döndü.''WOW,Blabbermouth şeyini yeni gördüm ve gerçekten zıvanadan çıkmış.Bütün demek istediğim röportajın hataları olduğu.İlk olarak Killswitch Engage'i Priest ile karşılaştırmadım ben büyürken onlar etrafta yoktu o zamanlar.Blabber aynı zamanda başlık alıntısındaki dizeleri alarak dramayı aşmış.
''Umarım insanlar Nevermore ve Tool gibi Amerika'da tamamen bayıldığım gruplar olduğunu anlayacak kadar zekidir.Sadece sözümona metalcore ya da nu metal manzarası ve sanki Amerika'daki tüm metal manzarasını yaralıyormuş gibi görünmesiyle ilgili konuşuyordum.
''Kıskanç mıyız?peki öyle olsun...''
''Öyle görünüyor ki çoğu insan müzik zevkimin olmasına ya da açıklamama izin vermeyecek artık bu yüzden kıskanç olmadığımı kanıtlamak için ne satıyorsa onun fanı olmak zorunda kalacağım.
''Ve bir keresinde Killwitch Engage'deki çocuklarla tanıştım ve iyi insanlara benziyorlardı(şirin olanlardan değil),Asla haketmeyen bir grubu göz önünde yerden yere vurmadım.Ve bu bir saldırı mo olur...Priest ve Maiden'ın bana Killswitch Engage'den daha çok anlam ifade etmesini söylemek?
''Hepiniz yaptığım zilyonları geçen röportajları anlamalısınız,bazıları sözümona 'güzel iş' alacak ve onu ileri sürüp ve beni bir diken gibi gösterecek.
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: Mikael Åkerfeldt Röportajı   Mikael Åkerfeldt  Röportajı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 9:57 am

Çeviri için teşekkürler Wink
Opethian
Admin
Admin
Opethian

MesajKonu: Geri: Mikael Åkerfeldt Röportajı   Mikael Åkerfeldt  Röportajı I_icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 9:58 am

nedemek Smile elimizden geldiği kadar yardm etmeye çalısırız...
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Mikael Åkerfeldt Röportajı   Mikael Åkerfeldt  Röportajı I_icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 3:05 pm

sevdim bu röpörtajı Smile

Mikael Åkerfeldt Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mikael Akerfeldt resimleri
» Atlanta, Georgia Röportajı
» Terrorizers dergisinde Opeth röportajı
» Mikael Åkerfeldt yan proje Bloodbath Biyografisi
» Mikael Åkerfeldt'in İbrahim Tatlıses Hayranlığı