Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Anestezi (Awake)

2 posters
YazarMesaj
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

Anestezi (Awake) Empty
MesajKonu: Anestezi (Awake)   Anestezi (Awake) I_icon_minitimeSalı Ara. 22, 2009 10:22 am

Anestezi (Awake) Awake-poster

Yönetmen Joby Harold
Yapımcı Jason Kliot
John Penotti
Joana Vicente
Senarist Joby Harold
Oyuncular Hayden Christensen
Jessica Alba
Terrence Howard

Awake 2007 yılı yapımı drama filmi. Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Joby Harold yapmıştır.Film Türkiye'de Anestezi adı ile gösterime sunulmuştur.

Clay (Hayden Christensen) geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında "anestezik farkındalık" adı verilen durumu yaşamaktadır.Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur ancak yine anestezinin etkisiyle vücudu hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur. Clay'in genç karısı Sam (Jessica Alba) ameliyat sırasında hayati kararlar vermek zorunda kalırken, Clay'de kendi zihni içinde bir yolculuğa çıkar.

Kaynak:
tr.wikipedia.org

İzlemek İçin:
http://sinemaland.blogcu.com/anestezi-izle-awake-watch_28247951.html
Misafir
Misafir

Anestezi (Awake) Empty
MesajKonu: Geri: Anestezi (Awake)   Anestezi (Awake) I_icon_minitimeÇarş. Ara. 23, 2009 1:48 pm

çok güzel Smile
Calypso
Yeni Üye
Yeni Üye
Calypso

Anestezi (Awake) Empty
MesajKonu: Geri: Anestezi (Awake)   Anestezi (Awake) I_icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 9:53 am

Star Wars'ta Hayden Christensen'ın bakışlarına aşık olmuştum; bu filmde o olduğunu fark etmediğim halde tekrar bakışlarına aşık oldum. Sonra yanımdaki sevgilim "anakin bu, biliyosun dimi?" dedi, ben de "aaa eveeet off belli zaten bakışlarındannn!!!" diye atlayıverdim coşkuyla.. (epic fail)
film gerçekten çok güzel ama SAKIN dublajlı izlemeyin. Özellikle Anakin -şey- Clay'in kesildiği anın tüm etkileyiciliği kaybolmuş. Senaryoyu da oldukça başarılı buldum şahsen.

----spoiler--------------------------------------------
Filmden çıkarilebilecek ana fikirler;
1) "Never trust a beautiful woman; especially one who is interested in you.", Mystique, X-MEN
( "Asla güzel bir kadına güvenme; özellikle seninle ilgileniyorsa.")
2) Anne sözü dinleyin!
--------------------------------------------------------

Anestezi (Awake)
1 sayfadaki 1 sayfası