Opeth Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth fanlarının bulabileceği en geniş bilgi ve eğlence forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

niçin bir müzik aleti çalmalı

+2
Opethian
cagdas
6 posters
YazarMesaj
cagdas
Üye
Üye

niçin bir müzik aleti çalmalı Empty
MesajKonu: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 10:55 am

arkadaşlar bu sefer teorik bilgilerin dışında müzikle ilgili duygularımı açıklamak istedim.
ben elektro gitarın yanında lisanslı olarak basket de oynuyorum.Biliyorsunuz ki insan vücudu sağlıklı olabilmek için basketball football yada bunun gibi fiziksel bir aktiviteyle profesyonel yada amatör olarak uğraşmak zorundadır.
Ama bana göre sağlıklı huzurlu bir toplum için müzik aleti çalmak da spor kadar önemlidir.Eğer bir müzik aleti çalıyorsanız yada ilgileniyorsanız bir kişinin bir müziği 2 kere aynı şekilde çalamadığını farkedersiniz.Ne kadar aynı çalıyo gibi görünsede bir notaya farklı basar yani bir şekilde tuşesini değiştirir.Çünkü insan sosyal bir varlıktır ve hergün başka olaylardan etkilenir.(Ben elektro gitar çaldığım için bu aleti elektro gitar olarak alcam ama her alet için geçerlidir)Sinirlenir,üzülür,sevinir,korkar,aşık olur... ve daha bir çook duygu.Elektro gitarını eline aldığında hertele vuruşunda çıkan ses aslında duygularının bir aynasıdır.Gitarını çaldıkça rahatlar üzgünse üzüntüsü azalır,mutluysa mutluluğu artar,böylelikle ruhsal olarak daha sağlıklı bir toplum oluşur.
Eğer sizde bu yazının altına yorumlarını yazarsanız çok memnun oluruk şimdiden teşekkürler...
Opethian
Admin
Admin
Opethian

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 10:59 am

basketball football sözcüklerini Türkçe olarak yazabilirdin ama yinede güzel bilgiler paylaşım için teşekkür ederiz
https://opeth-fan.yetkin-forum.com
mat_rock
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
mat_rock

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimePerş. Ara. 03, 2009 7:40 am

özellikle gitar çalarken yada usta gitaristleri dinlerken hissederim bunu.şarkı sözleri insanın ruh halini yansıtır tabiki ama..çoğu zaman sanki gitarda konuşuyo gibi gelir bana..sözlerin anlatamadığını o anlatır sanki..müzik aleti çalmak bi duygu işidir tamamen.kendini tüm düşüncelerini ona vermediğin sürece ne karşındakiler hoşnut kalır nede çaldığın alette başarılı olursun :\
kespır
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimePerş. Ara. 03, 2009 7:47 am

elindeki alet senden bir parça haline gelmediği sürece bir anlamı yoktur çalmanın zaten. . .
TenkuLa
Süper Üye
Süper Üye
TenkuLa

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 4:51 am

"Elektro gitarını eline aldığında hertele vuruşunda çıkan ses aslında duygularının bir aynasıdır."

bu sözünü çok beğendim, kelimesi kelimesine katılıyorum (: müzik icra etmek için değil kendini anlatmak için çalmalı insan.. zaten sadece bu şekilde başarılı olabilir.. kelimelerin anlatmaya yetmediği şeyler vardır ne kadar uğraşsanız anlatamazsınız.. ve bunları anlatabilecek tek şey müziktir bana göre.. gerçek bir müzisyense (profesyönelliği kastetmiyorum) yani duygularıyla çalıyorsa istediği herşeyi anlatabilir, mesela gitarı onun dili olur, o da gitara dil verir.. ne yazıkkı sadece piyasa yapmak için müzisyenim diye dolaşan kişiler saçma sapan sanatçı(!)lar, gruplar pek bi' çoğaldı şu aralar..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 11:05 am

TenkuLa demiş ki:
"Elektro gitarını eline aldığında hertele vuruşunda çıkan ses aslında duygularının bir aynasıdır."

bu sözünü çok beğendim, kelimesi kelimesine katılıyorum (: müzik icra etmek için değil kendini anlatmak için çalmalı insan.. zaten sadece bu şekilde başarılı olabilir.. kelimelerin anlatmaya yetmediği şeyler vardır ne kadar uğraşsanız anlatamazsınız.. ve bunları anlatabilecek tek şey müziktir bana göre.. gerçek bir müzisyense (profesyönelliği kastetmiyorum) yani duygularıyla çalıyorsa istediği herşeyi anlatabilir, mesela gitarı onun dili olur, o da gitara dil verir.. ne yazıkkı sadece piyasa yapmak için müzisyenim diye dolaşan kişiler saçma sapan sanatçı(!)lar, gruplar pek bi' çoğaldı şu aralar..
evet çok haklısın,ama saçma sapan olanlar iyilerin arasından hemen kendini belli ediyor.Tabi çoğu insan,böylelerine hayran olup gerçekten iyi olanlara dil çıkarıyo ya...işte o zaman çok iğrenç bir durum ortaya çıkıyor silent öylelerinin dinlediği müzik de ipe sapa gelmeyecek türden Laughing
TenkuLa
Süper Üye
Süper Üye
TenkuLa

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 3:12 pm

ecOpeth demiş ki:
evet çok haklısın,ama saçma sapan olanlar iyilerin arasından hemen kendini belli ediyor.Tabi çoğu insan,böylelerine hayran olup gerçekten iyi olanlara dil çıkarıyo ya...işte o zaman çok iğrenç bir durum ortaya çıkıyor silent öylelerinin dinlediği müzik de ipe sapa gelmeyecek türden Laughing

kesinlikle (: ama bu tür insanlar sadece dönemin popüleritesini kullanarak öne çıkmaya çalışan tipler oluyorlar (bkz.tokyo hotıl ve hayran kitlesi) tongue
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 10:41 am

TenkuLa demiş ki:
ecOpeth demiş ki:

kesinlikle (: ama bu tür insanlar sadece dönemin popüleritesini kullanarak öne çıkmaya çalışan tipler oluyorlar (bkz.tokyo hotıl ve hayran kitlesi) tongue

bencede çok güzel örnek vermişsin,dönemin popülaritesini kullananların ilgi gördüğünü farkedip onlar gibi olmaya çalışan özenti tipler zaten bunlar.öyleleri genelde okul ortamında,arkadaş çevresinde baya ilgi görüyolar vede böylelerine yalakalık yapan çok,zaten hepsi pohpoh prensesi olmuş ve bu çokda hoşlarına gidiyo.söyliycek başka laf bulamıyorum(aslında var da neyse Very Happy)
blackwaterpark
Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
blackwaterpark

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 9:04 am

müziği bir tür özenti, gereksiz hayat biçimi şeklinde yaşamına entegre edenleri asla ve asla sevmem...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: niçin bir müzik aleti çalmalı   niçin bir müzik aleti çalmalı I_icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 10:37 am

çok haklısın

niçin bir müzik aleti çalmalı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» dinlediğiniz müzik tarzı hakkında insanlar neler düşünüyor,siz ne tepki gösteriyorsunuz
» En Sevdiğiniz Metal Müzik Enstrümanı Hangisi?
» Heavy MetaL MuziK Tarihinin 10 ÖnemLi OLayı
» rock ve metal dinlemeden önceki müzik geçmişiniz
» sizce bir kişi dinlediği müzik tarzını dışarı yansıtmalı mıdır